Author Topic: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja  (Read 40831 times)

Offline Red

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 58
  • Gender: Female
  • lucid REDreamer
Drži - vsi sanjamo to mesto, ampak sanjamo vsak svoj dom, zato to ni najboljša točka za srečevanje. Zaenkrat se fokusiramo na to, da vidimo, kako Druga pozornost izgleda, kje je kaj, kasnej bomo izbirali lokacije za srečanja.

Dogovorjeno.

r.
Solar Dreamer

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Dom je ločena lokacija, običajno na sredini mesta/naselja (pri meni je običajno na vasi, a je hkrati tudi v mestu, kjer sem živel kot študent - to recimo pomeni, da sanjam, kako vstopam v domačo hišo v Mislinji, potem pa po stopnišču namesto v spodnje nadstropje pridem recimo v garsonjero, kjer trenutno živim). Dom je namreč skupek vseh lokacij, na katerih smo kdaj živeli v fizični realnosti. Zanimivo je, kako ga sanje sestavijo, če se (je) človek dosti seli(l). ;)

Hja, pri meni bo to potem kar kompleksna zadeva. Selila sem se več kot 10x, po 8 različnih lokacijah (v 16 letih). Skoraj nikoli ne sanjam, da grem kam od doma, v mesto vedno pridem od kje drugje. Upam, da mi bo ratalo sanjat kmalu spet to mesto in pogledat kje sem doma :D.

Zaspanka, če mesto gledamo kot eno samo točko na zemljevidu, kje je cerkvica? Tanja, kaj pa veleblagovnica?

Tudi veleblagovnica je v zgornjem delu mesta. Ampak na drugem koncu kot cerkvica.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Hja, pri meni bo to potem kar kompleksna zadeva. Selila sem se več kot 10x, po 8 različnih lokacijah (v 16 letih). Skoraj nikoli ne sanjam, da grem kam od doma, v mesto vedno pridem od kje drugje. Upam, da mi bo ratalo sanjat kmalu spet to mesto in pogledat kje sem doma :D.

Poznam občutek. Tolikokrat se sicer nisem selil (menda?), ampak je bilo tega ravno dovolj, da je moj sanjski dom fenomenalna mešanica vseh krajev, kjer sem do zdaj živel. :mrgreen: Tudi pri meni se sanje redko začenjajo doma, pa še takrat običajno pride do FA-jev... :P

Sanje se v večini primerov (vsaj tistih ta naključnih) začnejo kar nekje; na neki lokaciji se dogaja neka aktivnost, ki nas potegne v tok zgodbe, preden to sploh poregistriramo. Le redko se namreč vprašamo (tudi v fizični realnosti, kaj šele v sanjah), kje smo in kako smo sem prišli. Mimogrede, tudi to je eden od manevrov za sanjanje - da se v RL vsake toliko ustavimo in razmislimo o tem, kako smo prišli sem, kjer pač smo.

Tudi veleblagovnica je v zgornjem delu mesta. Ampak na drugem koncu kot cerkvica.

Hmm... Zaspanka pravi, da je cerkvica pri njej levo spodaj. Različni objekti?

Mimogrede, je že kdo poskušal kaj narisat?

Offline Vsemogocni

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 129
  • Gender: Male
Verjetno sem edini, ki ne sanja mesta z tržnico, lokalami, trgovinami, morjem... Se mi pa zdi čudno, da vi sanjate podobne ND.

Jaz sicer zdaj izdelujem svojo karto.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Verjetno sem edini, ki ne sanja mesta z tržnico, lokalami, trgovinami, morjem... Se mi pa zdi čudno, da vi sanjate podobne ND.

Jaz sicer zdaj izdelujem svojo karto.

Brez skrbi, tudi v tvojih sanjah je mesto s tržnico, lokali, trgovinami,... Očitno se ti stvari le dogajajo na drugih lokacijah; tega je namreč še ogromno. Nekje je pač treba začet in glede na to, da smo trenutno vsaj trije, ki imamo te lokacije, pač o njih najlažje razpravljamo.

Mimogrede, ne sanjamo podobnih ND, sanjamo podobne lokacije. Enako, kot v RL vsi zaznavamo recimo center Ljubljane enako - recimo pošta na eni strani, nasproti Nama, če na koncu stavbe, kjer je Nama, zaviješ desno, prideš do parlamenta in tako dalje. ;) Rekel bi, da dajemo obliko Drugi pozornosti. ;)

Kje pa se dogajajo tvoje sanje?

Offline Vsemogocni

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 129
  • Gender: Male
Mimogrede, ne sanjamo podobnih ND, sanjamo podobne lokacije.

To sem mislil, vendar sem se narobe izjasnil. Hvala za pojasnilo.

Kje pa se dogajajo tvoje sanje?

Mogoče sem se narobe izrazil. Tudi jaz sanjam mesto, ampak zdaj že kakšna dva meseca nisem sanjal konkretnih sanj o mestu. Teden dni nazaj sem sanjal neko stojnico, ki je bila v mestu.

Največkrat se pojavi lokacija doma, izstopata pa še dve lokaciji na kateri tedensko zahajam štiri do pet krat. Prva lokacija je izven mesta, drugi dve lokaciji sta na manjši vasi. Potem pa se seveda še najdejo razne znane ali neznane lokacije, ki ne izstopajo, vendar se pač pojavijo v obdobju dva krat na mesec. Skratka, večinoma se dogaja v bližnji okolici.

Hvala

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Torej riši tiste lokacije, ki jih sanjaš. Kartografija je v resnici precej individualno delo, ker imamo različne izkušnje, sanjamo različne lokacije in na splošno stvari razmeroma različno interpretiramo. Teamwork k temu doprinese predvsem v smislu, da drug drugemu pomagamo ozaveščat določene stvari, s tem pa (vsaj po mojem) precej pospešimo sam proces.

Če nam bo dejansko uspelo naredit zemljevid Druge pozornosti, je pravzaprav dokaj nepomembno. Pomemben je postopek sam, zakaj, pa bo slej ali prej vsem postalo jasno. ;)

Offline Vsemogocni

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 129
  • Gender: Male
Super! Všeč mi je ta postopek.  :)

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Rišem karto, pa se vedno novih krajev spomnim :) posledica današnjih sanj je npr. dodana avtocesta. Bo počasi zgleda nekaj ratalo. Se pa precej orientiram po tem kje so kaki realni kraji, ki jih tudi sanjam in potem vmes rišem še tiste čisto sanjske :)

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Rišem karto, pa se vedno novih krajev spomnim :) posledica današnjih sanj je npr. dodana avtocesta. Bo počasi zgleda nekaj ratalo. Se pa precej orientiram po tem kje so kaki realni kraji, ki jih tudi sanjam in potem vmes rišem še tiste čisto sanjske :)

Brez skrbi, da bo šlo. :thumbsup: DH kartografijo zanimivo razlagajo. Pravijo namreč, da je sanjski svet (vsaj od začetka) podoben kaki računalniški igrici, pri kateri je celotno ozemlje (razen igralčeve baze) sprva skrito (izgleda recimo takole; angleški izraz za to je "fog of war", v slovenščini po mojem nimamo izraza, dobeseden prevod pa nima veze z vezo, tako da...). Anyway, ko igralec rešuje misije, se teren vsebolj razkriva, površina, ki jo je prej prekrival "fog of war", pa se krči, dokler v enem trenutku ni razviden cel zemljevid igrice. In v sanjanju je situacija precej podobna.


Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Aha, je ok izraz ja. tiste sivine, ki jih ne vidimo, nekakšna meglena območja se razkrivajo :)

Fino inu fajn :D

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Dame in gospodje, kako napreduje kartografija? :) Pa sicer sanjanje na sploh? Že opažate kakšne spremembe / razlike?

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Pri meni napreduje. Sem hotela skico iz painta gor prilepit pa noče naložit (pa sem pomanjšala na 89,4 KB in bi menda moralo it) :(
Ali nekaj ne znam (najbrž bo to) ali pa nekaj šteka.
Sanje so pa trenutno čist navadne.
Kaj pa ostali udeleženci, kako vam gre? :)
Lp.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Zaspanka, sliko sicer lahko naložiš direktno na forum (preko "Attachments and other options", ko oddajaš sporočilo - tako si najverjetneje poskušala), ampak so neke omejitve, ki jih niti poznam ne (ker nisem nikoli nalagal na tak način), ampak je boljše, če uporabiš tale postopek. Predlagam, da uporabiš PhotoBucket - sicer si moraš naredit account, ampak je brezplačen in zanesljivo trajen; pri shrani.si se slike po nekem času menda izbrišejo. Lahko pa mi jo pošlješ na mail, da jo naložim direktno na strežnik, kjer gostuje forum. :thumbsup:

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Hvala za navodila :)


Tole bi bilo to. Ni še dokončano, mogoče je še kaj narobe pa manjkajo še kaki kraji. Se pa tu okoli dosti gibljem.