Author Topic: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja  (Read 40724 times)

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Aha, razumem. Se pravi se bom bolj osredotočila na objekte znotraj sfer. Kaj pa če npr. intuitivno začutim, da je nekaj povezano, tega pa ne vidim? Danes npr. sem v sanjah dojela, da ulica, ki sem jo danes sanjala pelje do enega malega hostla, čeprav tega nisem videla... Če prav razumem bi bilo najbolje, da naslednjič, ko (če) spet snajam ta hostel ali ulico, to kar v sanjah preverim in ne sklepam kar na osnovi občutka kako se mi zdi da je kaj povezano.

Mislim, da razumem tisto tvoje razpredanje o posameznih elementih znotraj sfer ;)

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Jaz bi rekel, da če začutiš povezavo, ta najverjetneje obstaja. :) Sicer pa ja - ko boš naslednjič sanjala hostel ali ulico, se kar prepričaj, da je povezava res tam. :mrgreen:

Mislim, da razumem tisto tvoje razpredanje o posameznih elementih znotraj sfer ;)

Super! :thumbsup: Ampak bom še vseeno skiciral, da bo še meni bolj jasno... :P :mrgreen:

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Juhej, rokavica je dol, končno lahko spet kako stvar zapišem, skiciram,... 8) :mrgreen:

Takole nekako je s temi elementi znotraj sfer:

... Ali pa se recimo znajdeš v mestu; čeprav si mesto že sanjala/videla, del, v katerem si trenutno, lahko nima nobenega podobnega feelinga, kot sicer; v končni fazi gre še vedno za del istega mesta, le da verjetno iz kake druge strani. Nadalje - v mesto lahko prideš po različnih poteh; posledično vsakiš vidiš le določen del, celotna slika pa se začne sestavljat šele kasnej, ko začneš prepoznavat elemente iz posameznih sfer znotraj ene sfere in se ti začnejo povezovat. (Hmm... V moji glavi tole zveni čisto logično, ko preberem pa niti ne toliko... :P Upam, da razumeš, kaj mislim...)



Štiri skice predstavljajo štiri različne sanje istega objekta (kvadratka) znotraj ene sfere zaznave. V vseh sanjah je objekt/kvadratek na isti poziciji in enako obrnjen, je pa sanjalec (krogec) v vsakih sanjah na drugi strani tega objekta in ima posledično vsakič drugačen pogled na ozadje - tisto, kar je za osrednjim objektom. Če izpustimo dejstvo, da človek v RL vidi v kotu 160-170 stopinj (in bi posledično lahko zaobjel celoten pogled okolice objekta že v treh poskusih) in upoštevamo fluidnost sanj, bi (teoretično) v štirih poskusih morali imet celotno sliko okolice tega objekta.

No, tako nekako... :mrgreen:

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Je razumljivo, ja. Zato se ti zdi, da gre za različne prostore, v bistvu gre pa za en in isti bubble. To je bilo pri meni pri tistem mestu, ki si ga risal, šele kasneje se mi je sestavilo, da gre za eno vešjo sfero zaznave, čeprav sem tisto mesto sanjala v dveh različnih sanjah. In najbrž se mi bo še kaj sestavilo.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Sem prepričan, da se ti bo! :thumbsup:

Sfera percepcije je dejansko lahko karkoli - notranjost enega prostora, ulica, trg, hrib, otok,... Ko se začnejo manjše sfere sestavljat in povezovat, se lahko recimo sprehodiš tudi skozi celo vas/mesto znotraj ene same sfere. V kasnejši fazi pa ves sanjski svet postane kot ena sama (ogromna) sfera zaznave - kot če vzameš v roke zemljevid (vsakdanjega) sveta.

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
A tebi se je to že zgodilo? Se lahko čisto orientiraš v sanjskem svetu?

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Določeni deli so se mi že sestavili, so pa še vedno področja, ki jih obdaja vojna megla. Po domači vasi se recimo lahko sprehodim čisto tako, kot v RL. Pa precejšen del mesta že tudi lahko peš prehodim. :)

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Danes sem spet sanjala en hotel v hribih, na nekem smučišču. Na tem smučišču sem kar velikokrat. Hotel je v dolinici, tako kot so tiste, tipične smučarske gorske vasice. Hotel je bolj nizek, spodaj je velika avla, v njej rdeč, debel tapison in lifti.

Smučišče pa je ful veliko in je nekako skupek vseh smučišč kjer sem do sedaj bila. Ima vlečnice in sedežnice.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Je v tem hotelu mogoče tudi široko, precej visoko stopnišče, prav tako prekrito z rdečim tapisonom? A si lokacije tudi kaj skiciraš?

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Ne vem, če je to isti hotel. Imam tudi hotel s širokim in visokim stopniščem, prekritim z rdečim tapisonom, a nisem ziher če gre za isti hotel.
Drugače si skiciram lokacije, ja. Samo je zaenkrat še zelo razdrobljeno vse.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #100 on: 28 August 2014, 17:10:34 »
Vsekakor je možno, da ne gre za isti hotel. Tudi jaz jih imam več, enega (prav neverjeten kompleks) celo pod zemljo. :)

Drugače si skiciram lokacije, ja. Samo je zaenkrat še zelo razdrobljeno vse.

Glavno je, da migaš v tej smeri. Brez skrbi - sčasoma se bodo sfere začele povezovat in sestavljat. :thumbsup:

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #101 on: 13 September 2014, 10:03:08 »
Danes sem sanjala ulico med tromostovjem in Zmajskim mostom, ki sem jo že enkrat prej in je bila ista kot danes. Je na tej lokaciji, ampak mnogo bolj stara in ozka. Namesto zmajskega mosta je bil drugačen most, kot kakšen most v kakem velemestu (Pariz, Budimpešta).

Zanimivo je tudi, da zadnje čase sanjam kot sanjski dom ta dom kjer živim sedaj. Prej je bil sanjski dom drugačen, bila je hiša v kateri sem odraščala ali stanovanje kjer sem živela malo kasneje. Sedanji dom iz RL ni bil nikoli moj sanjski dom, čeprav tukaj živimo že 6 let. Zdaj pa je :)

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #102 on: 14 September 2014, 11:34:10 »
Je bil ta most mogoče precej širok (bistveno širši od Zmajskega) in do njega vodijo precej dolge, široke, kamnite stopnice? Ene take lokacije se spomnim; sedeli smo ob reki na nižjem betonskem zidu, mislim, da na levem nabrežju (glede na smer toka). Gledano iz te smeri je bilo na levi strani mostu ogromno, precej netipično drevo z blazno širokim deblom, prve (prav tako ogromne) veje sicer že precej nizko in segajo nad reko, krošnja pa segajoča v nebo.

Dom kot sfera zaznave je skupek vseh lokacij, ki si jih v realnosti kadar koli imenovala dom. Imaš kako idejo, zakaj bi se ti zaznava doma v sanjah lahko spremenila? Mogoče kaka sprememba odnosa do RL doma? Kaki zaključeni procesi?

Offline Holotropic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 46
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #103 on: 15 September 2014, 09:01:22 »
Hmmm, ne vem, res ne. Nič posebenega nisem procesirala glede doma v zadnjem času, zato me je to tako presenetilo. Edina stvar, ki je sedaj drugačna je ta, da ko sem doma, sem res DOMA in ne delam v glavi še 1000 drugih stvari, vezanih na službo itd...

Un most je pa drugačen, prav široka ulica vodi nanj (namesto Resljeve ulice), ni stopnic.

Se mi je pa zadnjič utrnila neka teorija, ko sem prebirala Talbotovo knjigo: The holographic universe. Če vzamemo teorijo, da je realnost projekcija naše zavesti in da realnost ustvarjamo z zavestjo, potem dejansko velja, da v sanjah ustvarjamo drugo realnost. In večkrat kot se vračamo na isti kraj, bolj trdna postane ta realnost. Že v knjigi Florinde Donner, V sanjanju, ji ena učiteljica reče, da moraš človeka v sanjah videti vsaj 2x, da zares obstaja. Kaj če je potrebno, da nek prostor/sanjski lik vidiš 2x in ga potem skreiraš. In če več sanjalcev sanja isto, je lahko svet ki ga sanjajo takoj trden. Morda je sanjski svet zato tako fleksibilen, ker vsak sanja malo drugače in se zato ne more stabilizirat...

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #104 on: 16 September 2014, 11:39:38 »
... Edina stvar, ki je sedaj drugačna je ta, da ko sem doma, sem res DOMA in ne delam v glavi še 1000 drugih stvari, vezanih na službo itd...

Mogoče je pa ravno to to. :)

Un most je pa drugačen, prav široka ulica vodi nanj (namesto Resljeve ulice), ni stopnic.

Me zanima, če opisujeva različne mostove ali pa mogoče istega iz različnih smeri... ??? :mrgreen: Bom  poiskal v dnevnikih in ob priliki prilepil skico, da lahko na to temo še kako rečeva. :)

... Če vzamemo teorijo, da je realnost projekcija naše zavesti in da realnost ustvarjamo z zavestjo, potem dejansko velja, da v sanjah ustvarjamo drugo realnost. ...

S tem se brez nadaljnjega strinjam. :thumbsup: Mogoče le ne bi rekel, da jo ustvarjamo (vsaj nič bolj, kot ustvarjamo fizično realnost), ampak bolj delujemo v njej (pa z izrazom nisem čisto zadovoljen...).

... In večkrat kot se vračamo na isti kraj, bolj trdna postane ta realnost. ...

Smiselno. Vsaj v smislu trdnosti kot stabilnosti zaznavanja.

... Že v knjigi Florinde Donner, V sanjanju, ji ena učiteljica reče, da moraš človeka v sanjah videti vsaj 2x, da zares obstaja. Kaj če je potrebno, da nek prostor/sanjski lik vidiš 2x in ga potem skreiraš. In če več sanjalcev sanja isto, je lahko svet ki ga sanjajo takoj trden. Morda je sanjski svet zato tako fleksibilen, ker vsak sanja malo drugače in se zato ne more stabilizirat...

Vsekakor zelo zanimiva teorija. :thumbsup: Malo se sicer lovim s tem, da moraš človeka 2x videt, da zares obstaja; če recimo sanjaš mene (oziroma bolje rečeno / bolj verjetno mojo projekcijo) samo enkrat - ali to pomeni, da (še) ne obstajam? Ali je bolj mišljeno v smislu, da sem v tvojih sanjah zgolj projekcija (recimo obraz, ki ga je tvoja (pod)zavest izbrala iz množice naključnih mimoidočih - nekje na ulici, avtobusni, v trgovini,... - in ga pripopala na enega od likov v tvoji sanjski zgodbi), ko me sanjaš naslednjič (drugič), pa postanem resničen (oziroma obstaja verjetnost, da dejansko obstajam tudi v fizični realnosti? Hmm, kompleksno... ??? :mrgreen:

Kar se fluidnosti sanjske realnosti tiče, gre glede na moje vedenje za dve zadevi: prvič, za stvar energije (ki jo potrebuješ za zaznavanje te realnosti) - manj imaš energije, bolj se stvari spreminjajo in obratno - več, ko je imaš, bolj je okolje stabilno (z izjemo dela sanjskega sveta, kjer je vse fluidno ne glede na razpoložljivo energijo; DH so ta del poimenovali zona transmutacij); in drugič (s tem konceptom se sicer še nekoliko borim, ker nimam osebne izkušnje, je pa o tem dosti govora v Castanedovih knjigah) - za pozicijo zbirne točke. Zaznava fizične realnosti je tako stabilna zato, ker 1) je zbirna točka vseh ljudi na istem mestu (to je tudi razlog, da vsi zaznavamo isto) in 2) se ne premika. Posledično je tudi sanjska realnost lahko stabilna, če ti zbirna točka ne skače okrog, kot ponorela (kar se dogaja v običajnih sanjah).

Tole je en všečen quote na to temo iz Castanedove “Druge resničnosti”:

Quote
“Sleherna stvar, ki jo vidiš v sanjah, spremeni obliko tisti hip, ko vanjo pogledaš. ... Zato pri urejanju sanj ne gre le za to, da v stvari gledaš, temveč tudi za to, da njihovo sliko obdržiš pred očmi. Sanjanje obvladaš šele takrat, ko ti uspe izostriti pogled na karkoli. Potem ni več razločka med tistim, kar počneš med spanjem in med tistim, kar počneš v budnosti.”