Author Topic: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja  (Read 40723 times)

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Uf Zaspanka, hudoo  :thumbsup:!! Jaz sem na tej tvoji sliki prepoznala največje mesto. Se mi zdi, da je to tisti kraj, ki ga tudi jaz sanjam.
Drugače pa ne vem kako bi povezala to sanjsko mesto z resničnimi kraji, ki jih sanjam. Sem zdaj opazila, da večinoma sanjam ene kraje, ki zares obstajajo ali pa neke notranje prostore. In jih ne znam nikamor umestit. Tudi ne vem kaj bi definirala kot dom, razen tega doma v katerem zdaj trenutno živim (vendar ga nikoli ne sanjam  :P). Sicer pa nasplošno ful slabo opazujem okolje v sanjah. Ponavadi me bolj zanima dogajanje. Razen tistega mesta. Ko sem v tistem mestu, me že to spomne da sanjam in ponavadi so sanje tam lucidne. Ampak zadnje čase se komaj spomnem kaj sanjam, brez ribarjenja in zapisovanja in tega bi najbrž v 3 sekundah pozabila kaj sem sanjala.
Malo pogrešam Reda in Vsemogočnega :). A sta še z nami?
Lep dan vsem!

Offline Vsemogocni

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 129
  • Gender: Male
Jaz sem vsekakor zraven. Na to stran dnevno pogledam več krat.  :thumbsup: Mape še nisem končal.  Na splošno pa bi zase rekel, da gre vse po planu. Železniško postajo sem sicer inkubiral po zadnji objavi še dva krat.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Zaspanka, fenomenalno, svetovno! :thumbsup: :mrgreen: Super ti gre tole risanje in brez skrbi - nič ni narobe. Kakšen kraj boš po mojem sčasoma še dodala, sicer je pa tole bistveno več, kot odlična osnova:thumbsup:

Kartografija sicer ni mišljena kot naloga, ki se jo naredi in konča, ampak kot proces, ki na nek način nadomesti "castanedovsko" iskanje rok v sanjanju. A že opažaš kakšne razlike v sanjanju v primerjavi z recimo sanjami, ki si jih sanjala, preden si se lotila risanja?

Tanja, predlagam, da se za začetek osredotočiš predvsem na kraje, ki jih sanjaš - v smislu, kje se kaj nahaja glede na pozicijo od nečesa drugega; povezave se bodo sčasoma same pokazale. Notranjih prostorov ne rabiš risat (tu sem se tudi jaz zaplezal, ko sem zadeve poskušal risat) - če recimo sanjaš predavanje, ki ga poslušaš v razredu, narišeš šolo kot objekt in ne posameznih razredov. Tudi doma ne rabiš definirat - to je enostavno en objekt, kot hiška, ki jo je narisala Zaspanka. Kaj je notri (v smislu, da gre za različne lokacije, kjer si živela v RL), za kartografijo ni bistveno.

Me veseli, da ti ribarjenje pomaga pri spominjanju. :thumbsup: Vem, frustrirajoče je, ko vsebine zbledijo, še preden jih dobro ozavestiš. Se ti zdi, da je vezano na projekt ali na splošno na reči, s katerimi se ukvarjaš čez dan? Imaš mogoče več obveznosti v RL? Če je vse normalno, gre za prehodno fazo, ki sčasoma mine. Ampak pazi, da ne zaspiš. ;)

Vsemogočni, super, da si še zraven. :thumbsup: Bi bilo pa fino, če bi objavljal vsaj sanje (ali dele sanj), ki so vezani na projekt.

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Saj mislim da je dosti vpliva na tole karto dalo moje osnovno okolje potem sem ga pa pokombinirala z vsemi kraji, kjer sem kasneje bila in kjer sem zdaj. Dom, ki sem ga narisala je taka mešanca domačega doma, pa vsega mogočega kjer sem bivala med faxom. Vse nekako prehaja. Tudi kako mesto je dostkrat neka mešanica večih mest ... In potem so še kraji, ki jih ne poznam.
Notranjih prostorov tudi nisem risala. Čeprav je nekaj prav zanimivih. Razne skrivne sobe npr. v domači hiši v katerih sem zelo pogosto pa v resnici tam ni ničesar. Ne obstajajo. V sanjah so pa vedno tam :)

A se komu kdaj zgodi da sanja nek kraj, ki ga ne pozna pa potem enkrat res tja pride pa pozna okolje?
Take stvari se mi dosti dogajajo ...

A že opažaš kakšne razlike v sanjanju v primerjavi z recimo sanjami, ki si jih sanjala, preden si se lotila risanja?.

Ja pravzaprav jih res. Kot da bi bolje vedela kam moram v sanjah it, če sem nekje ... Zadnjič me je lovil nek kanibal :P sem točno vedela kam moram skozi gozd, da sem prišla do predmestja in se skrila v pritličju nekega hotela ...

Pa sinoči ko sem pred spanjem še gledala zemljevid, ko sem ga lepila tu gori ... Sem imela potem čudne sanje. Kot da sem nad vso pokrajino in lahko gledam kraje. Potem sem se pa lahk teleportirala iz kraja v kraj. Samo je vse dosti medlo v spominu.

Pa spet sem imela obiskovalce iz prihodnosti v sanjah ... To je pa že čudno počasi :P

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
... Notranjih prostorov tudi nisem risala. Čeprav je nekaj prav zanimivih. Razne skrivne sobe npr. v domači hiši v katerih sem zelo pogosto pa v resnici tam ni ničesar. Ne obstajajo. V sanjah so pa vedno tam :)

Te so tudi pri meni. Do njih prihajam po raznih temnih hodnikih in je včasih prav čuden občutek. ??? Bodi pozorna v RL na kraje, kjer so v sanjanju razne take sobe in sobice. ;)

A se komu kdaj zgodi da sanja nek kraj, ki ga ne pozna pa potem enkrat res tja pride pa pozna okolje?
Take stvari se mi dosti dogajajo ...

A jaz tudi štejem? :mrgreen:

Ja pravzaprav jih res. Kot da bi bolje vedela kam moram v sanjah it, če sem nekje ... Zadnjič me je lovil nek kanibal :P sem točno vedela kam moram skozi gozd, da sem prišla do predmestja in se skrila v pritličju nekega hotela ...

Pa sinoči ko sem pred spanjem še gledala zemljevid, ko sem ga lepila tu gori ... Sem imela potem čudne sanje. Kot da sem nad vso pokrajino in lahko gledam kraje. Potem sem se pa lahk teleportirala iz kraja v kraj. Samo je vse dosti medlo v spominu.

:thumbsup:

Pa spet sem imela obiskovalce iz prihodnosti v sanjah ... To je pa že čudno počasi :P

Kako pa izgledajo ta srečanja? Upam, da čudno ni mišljeno negativno... :roll:

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166


Moja pozornost je zadnje 3 tedne zelo skoncentrirana na RL. Niso bili čisto običajni tedni, imeli smo polno hišo obiskov, ki so tudi spali pri nas. Tako da se je zelo veliko dogajalo in v RL sem bila bolj aktivna kot ponavadi. Se mi pa tudi dogaja zadnje čase na splošno, da imam bolj skoncentrirano pozornost na tisto kar delam in sem "cela tukaj" v zdaj, v "tej resničnosti", če se po njuejđarsko izrazim  :D. In mi pozornost v "drugi pozornosti" bledi. Še vedno sanjam vsako noč, ampak je vse bolj površinsko. In težje karkoli zavestnega počnem s sanjami. Sicer pa se mi že od vedno menjata obdobji, ko sem bolj zunaj - v tem svetu in potem bolj noter - v ostalih svetovih. Zdaj berem tisto knjigo o prehranskih dodatkih, ki jo je dal Red na forum in vidim, da je dosti odvisno od kemije v možganih... Vsekakor je to prehodna faza ;).

Tanja, predlagam, da se za začetek osredotočiš predvsem na kraje, ki jih sanjaš - v smislu, kje se kaj nahaja glede na pozicijo od nečesa drugega; povezave se bodo sčasoma same pokazale. Notranjih prostorov ne rabiš risat (tu sem se tudi jaz zaplezal, ko sem zadeve poskušal risat) - če recimo sanjaš predavanje, ki ga poslušaš v razredu, narišeš šolo kot objekt in ne posameznih razredov. Tudi doma ne rabiš definirat - to je enostavno en objekt, kot hiška, ki jo je narisala Zaspanka. Kaj je notri (v smislu, da gre za različne lokacije, kjer si živela v RL), za kartografijo ni bistveno.

Kam pa naj narišem npr. šolo, če sanjam samo predavanje v šoli in ne vidim na kateri lokaciji stoji šola?

Me veseli, da si še z nami Vsemogočni :).
lp

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Te so tudi pri meni. Do njih prihajam po raznih temnih hodnikih in je včasih prav čuden občutek. ??? Bodi pozorna v RL na kraje, kjer so v sanjanju razne take sobe in sobice. ;)

Ja, tudi jaz tja pridem po čudnih temnih hodnikih in celo stopnicah, vse je v temi. Sem že pogledala, če je res kaj tam pa ni. :P  :mrgreen: Nobenih skrivnih prostorov. Škoda, čeprav me res s čudnimi občutki navdajajo.



A se komu kdaj zgodi da sanja nek kraj, ki ga ne pozna pa potem enkrat res tja pride pa pozna okolje?
Take stvari se mi dosti dogajajo ...

A jaz tudi štejem? :mrgreen:
hehe kako to misliš, če šteješ :) Imaš kdaj kake take prebliske povezane s kraji iz sanj ali pa celo z osebami?

Jaz sem to nazadnje predvčerajšnjim doživela. Neka dvorana v kateri sem bila prvič. In potem je mimo priletel komar ... Vsa situacija je bila tako čudna, da sem se spomnila sanj v katerih sem tam že bila. Ne gre za nek trenuten dežavu ampak za spomin. Sanjski izsek ...

Kako pa izgledajo ta srečanja? Upam, da čudno ni mišljeno negativno... :roll:

Ne nič negativnega :) Samo čudno mi je da sanjam o tem, ker kdaj prej še nisem. V prvih teh sanjah sem srečala nekega fantka, ki se je z enim fantom oblečenim zelo starinsko dogovoril nekaj v zvezi s časovnimi potovanji in sta se potem srečala v gozdu oba iz nepravih časov. Fantek je prišel iz prihodnosti in sta se z drugim fantom srečala in vedela da je potovanje uspelo. nista se pogovarjala ko sta šla mimo drug drugega samo nasmehnila sta se. v teh zadnjih sanjah je pa prišel nekdo me učit nekaj. Samo je vse zelo nejasno. za neko delo so me usposabljali. na koncu sem pa morala neke škatle sem in tja nosit :D

Kam pa naj narišem npr. šolo, če sanjam samo predavanje v šoli in ne vidim na kateri lokaciji stoji šola?

Tanja, pa poskusi narisati npr. najprej šolo. samo šolo. poskusi se spomniti kam najprej prideš kadar greš iz nje. na katero lokacijo. pa nariši še to. počasi bii se pa potem morali izkristalizirat vsi kraji :)



Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Moja pozornost je zadnje 3 tedne zelo skoncentrirana na RL. Niso bili čisto običajni tedni, imeli smo polno hišo obiskov, ki so tudi spali pri nas. Tako da se je zelo veliko dogajalo in v RL sem bila bolj aktivna kot ponavadi. Se mi pa tudi dogaja zadnje čase na splošno, da imam bolj skoncentrirano pozornost na tisto kar delam in sem "cela tukaj" v zdaj, v "tej resničnosti", če se po njuejđarsko izrazim  :D. In mi pozornost v "drugi pozornosti" bledi. Še vedno sanjam vsako noč, ampak je vse bolj površinsko. In težje karkoli zavestnega počnem s sanjami. Sicer pa se mi že od vedno menjata obdobji, ko sem bolj zunaj - v tem svetu in potem bolj noter - v ostalih svetovih. Zdaj berem tisto knjigo o prehranskih dodatkih, ki jo je dal Red na forum in vidim, da je dosti odvisno od kemije v možganih... Vsekakor je to prehodna faza ;).

Potem je razumljivo in, kot ugotavljaš sama, prehodno. :thumbsup:

Kam pa naj narišem npr. šolo, če sanjam samo predavanje v šoli in ne vidim na kateri lokaciji stoji šola?

Glede na to, da je na tvoje vprašanje že super odgovorila Zaspanka, bi dodal le še tole – nariši jo na ločen košček papirja – kot samostojno sfero zaznave in jo za začetek na karto postavi po občutku. Običajno je to že prava pozicija/lokacija, če se slučajno izkaže drugače, pa jo tako lahko premikaš sem in tja. ;) Enako velja za vse lokacije, za katere ne veš (ne veste), kam jih postavit.

Ja, tudi jaz tja pridem po čudnih temnih hodnikih in celo stopnicah, vse je v temi. Sem že pogledala, če je res kaj tam pa ni. :P  :mrgreen: Nobenih skrivnih prostorov. Škoda, čeprav me res s čudnimi občutki navdajajo.

:mrgreen: Te čudni občutki navdajajo (tudi) v RL?

hehe kako to misliš, če šteješ :) Imaš kdaj kake take prebliske povezane s kraji iz sanj ali pa celo z osebami?

Imam vsake toliko. ;D Zato pa vprašam... ;)

Jaz sem to nazadnje predvčerajšnjim doživela. Neka dvorana v kateri sem bila prvič. In potem je mimo priletel komar ... Vsa situacija je bila tako čudna, da sem se spomnila sanj v katerih sem tam že bila. Ne gre za nek trenuten dežavu ampak za spomin. Sanjski izsek ...

Tega bo vedno več. :) Kartografija namreč sproži točno to – sanje, v katerih se spomniš, da si te lokacije že sanjala. Stvari se sestavljajo skupaj. :thumbsup:

Ne nič negativnega :) Samo čudno mi je da sanjam o tem, ker kdaj prej še nisem. V prvih teh sanjah sem srečala nekega fantka, ki se je z enim fantom oblečenim zelo starinsko dogovoril nekaj v zvezi s časovnimi potovanji in sta se potem srečala v gozdu oba iz nepravih časov. Fantek je prišel iz prihodnosti in sta se z drugim fantom srečala in vedela da je potovanje uspelo. nista se pogovarjala ko sta šla mimo drug drugega samo nasmehnila sta se. v teh zadnjih sanjah je pa prišel nekdo me učit nekaj. Samo je vse zelo nejasno. za neko delo so me usposabljali. na koncu sem pa morala neke škatle sem in tja nosit :D

Super. :thumbsup: Nekatere stvari se v sanjanju dogajajo na levi strani, zato traja dlje, da jih ozavestimo. Tudi od tod prihajajo sanjski dežavuji, podobni tistemu, ki si ga opisovala zgoraj – lahko recimo prepoznaš lokacijo ali osebo, lahko se znajdeš v situaciji (v sanjanju ali v RL), ko enostavno veš, kako nekaj naredit in podobno. ;)

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
:mrgreen: Te čudni občutki navdajajo (tudi) v RL?

hmm, mogoče. nekako mora to bit še od takrat, ko sem bila še majhna in so mi bili ti prostori, ki se v sanjah nadaljujejo v te skrivne prehode in sobe, nekako posebni. Mogoče me jih je bilo celo malo strah  :mrgreen: Tema pa bau bau pa to ... Pač otrok s hiperaktivno domišljijo in verjetno posledično tudi sanjami :P

Pa ne vem če sva se prav razumela :) V tisti dvorani sem zadnjič bila v RL :D in se spomnila sanj. Pa še par takih lokacij je. Včasih se mi zdi da kamorkoli na novo pridem najdem nek košček, ki sem ga v sanjah že tudi videla.
Se pa tudi v sanjah spomnim, da sem tam že bila v drugih sanjah. Podobno kot Tanja, v tistem mestu. Pa še rečem komu, ja tu sem pa že v enih drugih sanjah bila ... Sam lucidna žal ne ratam. Nekak očitno vem, da sanjam, samo tolko pa ne ozavestim, da bi ratala lucidna :)

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Tanja, pa poskusi narisati npr. najprej šolo. samo šolo. poskusi se spomniti kam najprej prideš kadar greš iz nje. na katero lokacijo. pa nariši še to. počasi bii se pa potem morali izkristalizirat vsi kraji :)

Ja, problem je, ker malokrat v sanjah kam grem peš :D. Ponavadi se kar telepoltiram :D -  pomislim na nek kraj in se potem tam znajdem. Npr. v razredu in potem ne vidim kje je šola postavljena. Če bom pa šla peš iz šole pa upam, da si bom vsaj smer zapomnila ;).

Bom poskusila tudi po občutku Sašo ;).

Par stvari se je pa skristaliziralo, ko malo premišljujem o tem. Npr. največkrat ko sem lucidno sanjala, je bila prva moja misel, da grem letet. In od tam kjer sem se v sanjah zbudila, od doma, sem vedno poletela skozi okno na desno stran. Letela sem čez gozd in potem naprej so bile gore. Sanjsko mesto mislim, da je na levo od doma. V mestu vem kje je opečnata ulica, nakupovalni center in za cerkev se mi približno zdi kje je. Morje je še bolj levo od mesta. No, nekaj točk za začetek se je nabralo ;). Risba sledi...

hmm, mogoče. nekako mora to bit še od takrat, ko sem bila še majhna in so mi bili ti prostori, ki se v sanjah nadaljujejo v te skrivne prehode in sobe, nekako posebni. Mogoče me jih je bilo celo malo strah  :mrgreen: Tema pa bau bau pa to ... Pač otrok s hiperaktivno domišljijo in verjetno posledično tudi sanjami :P

Te sanje, ki jih opisuješ Zaspanka, me spominjajo na moje sanje iz otroštva:
Mama me je peljala čuvat neki ženski. Ta ženska je bila ful prijazna, ko pa je moja mama odšla, se je spremenila v čarovnico. Rekla mi je, da ne bom nikoli mogla oditi, da me bo skrila v njeni hiši, moji mami bo pa rekla, da sem se izgubila. Potem me je zaprla v sobo, ki je imela veliko vrat. Hodila sem skozi vrata po hodnikih in drugih sobah in čisto majhnih sobicah in nisem mogla najti izhoda. To so bile kar hude nočne more. Obstajala je tudi možnost, da pri teh mojih sprehodih po hiši srečam čarovnico, ki sem se je bala in ki mi je zabičala, da moram ostati v tisti sobi. Te sanje so se mi tolikokrat ponavljale, da sem počasi poštekala, da spet sanjam in da se lahko zbudim. In sem se naučila zbudit. Ko pa sem strah še bolj premagala, sem se nekako prepričala da je izhod za naslednjimi vrati in takrat sem ga res našla. Potem se mi te sanje niso ponovile nikoli več. To se je dogajalo se mi zdi da še pred šolo ali pa v začetku OŠ.
Še vedno pa dostikrat sanjam situacije v katerih odprem kakšna vrata in nikoli ne vem kaj bo za njimi :).

Lepe sanje!!


Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
... Pač otrok s hiperaktivno domišljijo in verjetno posledično tudi sanjami :P

To je ena razlaga. :) Preden sem se začel ukvarjat s sanjanjem, bi se s tem zagotovo strinjal, zdaj pa... :mrgreen:

Pa ne vem če sva se prav razumela :) V tisti dvorani sem zadnjič bila v RL :D in se spomnila sanj. Pa še par takih lokacij je. Včasih se mi zdi da kamorkoli na novo pridem najdem nek košček, ki sem ga v sanjah že tudi videla.
Se pa tudi v sanjah spomnim, da sem tam že bila v drugih sanjah. Podobno kot Tanja, v tistem mestu. Pa še rečem komu, ja tu sem pa že v enih drugih sanjah bila ... Sam lucidna žal ne ratam. Nekak očitno vem, da sanjam, samo tolko pa ne ozavestim, da bi ratala lucidna :)

Po mojem je čisto razumljivo. ;D Kot sem rekel (in kot ugotavljaš tudi sama), se dogaja, da prideš na neko lokacijo v RL, ki jo prepoznaš iz sanj ali pa prideš nekam v sanjah in se spomniš, da si tu že bila v drugih sanjah. Puzzle padajo na svoje mesto... :thumbsup:

Ja, problem je, ker malokrat v sanjah kam grem peš :D. Ponavadi se kar telepoltiram :D -  pomislim na nek kraj in se potem tam znajdem. Npr. v razredu in potem ne vidim kje je šola postavljena. Če bom pa šla peš iz šole pa upam, da si bom vsaj smer zapomnila ;).

:mrgreen: Linija najmanjšega odpora? ;) Kaj pa, če iz šole pogledaš , kaj vidiš zunaj?

Par stvari se je pa skristaliziralo, ko malo premišljujem o tem. Npr. največkrat ko sem lucidno sanjala, je bila prva moja misel, da grem letet. In od tam kjer sem se v sanjah zbudila, od doma, sem vedno poletela skozi okno na desno stran. Letela sem čez gozd in potem naprej so bile gore. Sanjsko mesto mislim, da je na levo od doma. V mestu vem kje je opečnata ulica, nakupovalni center in za cerkev se mi približno zdi kje je. Morje je še bolj levo od mesta. No, nekaj točk za začetek se je nabralo ;). Risba sledi...

Super začetek. :mrgreen: :thumbsup: Še tiste lokacije, za katere nisi čisto prepričana, kje so, po občutku dodaj. Ko boš naslednjič letela, leti z namenom, da si ogledaš teren. ;)

Te sanje, ki jih opisuješ Zaspanka, me spominjajo na moje sanje iz otroštva:
Mama me je peljala čuvat neki ženski. Ta ženska je bila ful prijazna, ko pa je moja mama odšla, se je spremenila v čarovnico. Rekla mi je, da ne bom nikoli mogla oditi, da me bo skrila v njeni hiši, moji mami bo pa rekla, da sem se izgubila. Potem me je zaprla v sobo, ki je imela veliko vrat. Hodila sem skozi vrata po hodnikih in drugih sobah in čisto majhnih sobicah in nisem mogla najti izhoda. To so bile kar hude nočne more. Obstajala je tudi možnost, da pri teh mojih sprehodih po hiši srečam čarovnico, ki sem se je bala in ki mi je zabičala, da moram ostati v tisti sobi. Te sanje so se mi tolikokrat ponavljale, da sem počasi poštekala, da spet sanjam in da se lahko zbudim. In sem se naučila zbudit. Ko pa sem strah še bolj premagala, sem se nekako prepričala da je izhod za naslednjimi vrati in takrat sem ga res našla. Potem se mi te sanje niso ponovile nikoli več. To se je dogajalo se mi zdi da še pred šolo ali pa v začetku OŠ.

Zanimivo... Izgleda, da smo vsi imeli nekakšne pošasti v omarah... ;D No, moj ni bil v omari, ampak pod posteljo. :P Po tem incidentu si več let nisem upal spati tako, da bi mi roke visele iz postelje...

Še vedno pa dostikrat sanjam situacije v katerih odprem kakšna vrata in nikoli ne vem kaj bo za njimi :).

Če jih odpreš kar tako, lahko prideš kamor koli, če nameravaš, kam naj vodijo, pa prav tako. :thumbsup:

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Tanja, vidiš da gre počasi :) Me pa tole tvoje mesto bolj spominja na tisto mesto, ki je pri meni levo zgoraj. hmm... A majo v tem mestu dober sladoled, hehe? Če ja, potem pa mogoče je to mesto :P
To, da kar letiš je pa fino. Jaz bi tudi .... Pa do tega res redko pride. Če že pa največkrat lebdim, tako pol metra od tal. V enih lucidnih sem se trudila, da bi šla letet. Sem hotela skočit iz okna nekega stolpa pa so se okna sproti zapirala. Tekla po stopnicah gor pa ni šlo. V drugih, pa sem tudi vedela da sanjam, me je bilo pa preprosto preveč strah iz okna skočit. Enkrat je pa ratalo tako, da me je ogromna ptica nesla nad nekimi gorami ... To so bile pa lucidne sanje v katerih sem šla v svojo sobo pa zaspala pa se zbudila v druge lucidne. Take s ptico, gorami in rožnatimi oblački. Pravljične. Bi jih lahko enkrat narisala ko se mi bo dalo :)
Uf, te sanje s čarovnico so bile kar pestre ... Jaz v svojih temnih sobah k sreči nisem nobene srečala :) vsaj ne da bi vedela. nazadnje sem se tam skirla in čez prehod bežala pred enim stricem oblečenim po modi iz leta 1930. Z neko čudno elastiko je uspaval ljudi in jih kajpada tudi pokončal.

To je ena razlaga. :) Preden sem se začel ukvarjat s sanjanjem, bi se s tem zagotovo strinjal, zdaj pa... :mrgreen:

Zdaj pa ...
Bi me zanimalo kaj zdaj hehe. Zaradi enih sanj, ki niso mogle zrast na zeljniku majhnega otroka. Spet je en tak killer vpleten. Sam pomoje da iz rimskega časa. So se ponavljale/nadaljevale do 11ega leta. Očitno od kar živim sanjam neke take creepy frike :D



Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Glede letenja ti lahko povem to, da je lažje, če vzletiš iz situacije, ki te ne straši, npr. iz ravnih tal. Letiš lahko tudi skozi zaprta okna, za letenje skozi zid pa pomojem rabiš malo več vaje. Mene je to v začetku zbudilo, potem sem se pa navadila. So me pa na začetku učile letet neke ženske v lucidnih sanjah. Ker nisem znala nadzorovati letenja, pa so me one naučila kako naj pristanem, spremenim smer, se dvignem višje ali nižje in povečujem oz. zmanjšujem hitrost. Zdaj mi je tako dobro letet, da letim vedno kadar imam lucidne sanje. No, zdaj bom delala naloge  :mrgreen:, pred tem projektom sem pa vedno šla najprej letet.

Očitno od kar živim sanjam neke take creepy frike :D

Teh creepy frikov sem pa tudi jaz dosti presanjala :D, zdaj se je to malo umirilo.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Zdaj pa ...
Bi me zanimalo kaj zdaj hehe. Zaradi enih sanj, ki niso mogle zrast na zeljniku majhnega otroka. Spet je en tak killer vpleten. Sam pomoje da iz rimskega časa. So se ponavljale/nadaljevale do 11ega leta. Očitno od kar živim sanjam neke take creepy frike :D

Hja, zdaj imam pa malo več izkušenj in vem, da to pač niso čisto nedolžne otroške fantazije... ;)

Zanimivo tole s tvojimi učiteljicami letenja, Tanja. :) Jaz sem se naučil, ko so me preganjali v modre kombinezone oblečeni modeli, ki so izgledali kot spake iz filma The Hills Have Eyes, recimo kot tale. :P ;D Ko gre za življenje, se vse da... :mrgreen:

Mimogrede, sta danes imeli kakšne zanimive, mogoče posebne sanje?