Author Topic: Potovanje v kraljestvo rastlin  (Read 10962 times)

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #15 on: 11 July 2013, 10:44:23 »
Živjo!

Vidim, da ste začeli z novim projektom, fino. Bom z veseljem spremljala, če se mi ne bo vključit uspelo. Nekam ven padla iz sanj, sanjanja, foruma ...
Moje sanje so se malce umaknile do zdaj. Je pa tale tema pritegnila mojo pozornost zaradi včerajšnjih sanj.
Bila sem v gozdu. spodaj je bila položna jasa s travnikom in potem višje gozd in podrast. nek potoček je šel mimo ... Kot da bi lokvanji cveteli na njem. Lepo vglavnem. In potem je pršla k meni neka ženska, oblečena v belo in me prijela za roke. je rekla da morava it meditirat.
sve se usedli tja na travniček pod drevesi in se prijeli za roke in potem sva se nekako povezali na rastline ...
Na gozd, na podrast na rože in prevajali njihov jezik ... V pesem. Tako lepe melodije so prišle iz najinih rastlinsko prevajalskih ust da joj. Čarobno :)

p.s. Dala zapis v to temo, ker ne vem kam ravno bi ga.

LP.  :)

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #16 on: 11 July 2013, 10:59:16 »
No fino, zdaj ko sem malo prebrala debate, ki so se razvile pri tem "rastlinjevanju" pa vidim, da tele sanje res hudo preveč v vse skupaj pašejo. Z drevesi in lokvanji vred :)

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #17 on: 11 July 2013, 13:40:17 »
Dobrodošla nazaj, zaspanka! :)

Tele sanje popolnoma pašejo v okvir projekta. :thumbsup: Se mogoče spomniš še česa glede povezovanja z rastlinami? Si poskušala zapet/zažvižgat tiste melodije tudi v RL? :)

Offline tanja

  • Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Posts: 166
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #18 on: 11 July 2013, 17:00:26 »
Živjo!

Vidim, da ste začeli z novim projektom, fino. Bom z veseljem spremljala, če se mi ne bo vključit uspelo. Nekam ven padla iz sanj, sanjanja, foruma ...
Moje sanje so se malce umaknile do zdaj. Je pa tale tema pritegnila mojo pozornost zaradi včerajšnjih sanj.
Bila sem v gozdu. spodaj je bila položna jasa s travnikom in potem višje gozd in podrast. nek potoček je šel mimo ... Kot da bi lokvanji cveteli na njem. Lepo vglavnem. In potem je pršla k meni neka ženska, oblečena v belo in me prijela za roke. je rekla da morava it meditirat.
sve se usedli tja na travniček pod drevesi in se prijeli za roke in potem sva se nekako povezali na rastline ...
Na gozd, na podrast na rože in prevajali njihov jezik ... V pesem. Tako lepe melodije so prišle iz najinih rastlinsko prevajalskih ust da joj. Čarobno :)

p.s. Dala zapis v to temo, ker ne vem kam ravno bi ga.

LP.  :)


O dobrodošla Zaspanka. Sem vesela, da si se nam pridružila tukaj :). Res lepe sanje!

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #19 on: 11 July 2013, 21:29:59 »
O dobrodošla Zaspanka. Sem vesela, da si se nam pridružila tukaj :). Res lepe sanje!

:) Lepe so bile, res je.

Se mogoče spomniš še česa glede povezovanja z rastlinami? Si poskušala zapet/zažvižgat tiste melodije tudi v RL? :)

Ob tem meditativnem petju je bilo vse nekako, ne vem kako bi se izrazila, v zraku ... Lebdeče ... Kot bi se cvetovi dvignili iz vode pa neke vzpenjalke zaplule po zraku, samo nekako ne fizično, bolj energijsko pa vseeno vidno.
Peti pa nisem poskušala hehe. Se ne spomnim melodije. Če vzamem v obzir svoj glas, se je pelo nekje na tisti frekvenci, ko pride do enih čudnih vibracij v zraku, če poznate ta efekt. ena taka melodija, da se ti koža naježi je bila. ne bi pa znala tega zdaj poustvarit. :) škoda, v bistvu. Ta, ki me je vodila skozi meditacijo je imela nižji glas od mene, jaz sem se pa potem nekako priključila z višjim. ...Mogoče pa rastline govorijo v obliki glasbe hehe... :)
Sem pa že veeeeeeeeeeč let nazaj enkrat sanjala (ene najlepših sanj kar se jih spomnim), da sem morala nekaj zapet, da so se na potočku odprli taki lokvanjasti listi, preko katerih sem lahko odstopicljala do ene hišice luštne. Takrat še nisem imela pojma kaj vse se da s sanjami počet. Tiste so bile take, čarovniške :)

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #20 on: 12 July 2013, 19:09:21 »
Zanimivo, tole s petjem. :) Nedolgo nazaj smo na angleškem delu foruma debatirali nekaj o prehodih in je Polona omenjala točno to - da se prehod (mogoče) odpre s petjem. ;D Ni kaj, bo treba poizkusit...

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #21 on: 12 July 2013, 22:35:46 »
Mogoče se pa da. Nimajo tibetanski menihi nekega grlenega petja ob meditaciji? Čeprav mislim, da grleno pri meni odpade. :D

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #22 on: 13 July 2013, 12:59:15 »
Mislim, da ga imajo res. :) Saj ni tako težko; so bolj zvoki, kot petje... ;) ;D

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #23 on: 13 August 2013, 15:33:53 »

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #24 on: 09 March 2014, 19:00:04 »

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #25 on: 19 May 2014, 18:40:42 »

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Potovanje v kraljestvo rastlin
« Reply #26 on: 11 October 2015, 10:16:09 »
Danes sem naletel na še en članek na to temo: Quantum Perception and the Recognition of Plant Consciousness