Author Topic: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja  (Read 40813 times)

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
hja, verjetno res ne morjo bit nedolžne otroške fantazije. sploh pa ne v nekem predšolskem obdobju. ni varjante ...

hah Tanja, ti pa maš fajn sanjske izkušnje. če jih srečaš še te tete, jih lahko k meni na obisk pošlješ, da še mene kaj naučijo.  :mrgreen: Sicer bom pa že nekako, sam ozaveščanje mi zadnje čase res ne gre  :roll:

hehe Sašo, si kaj posebnega sanjal? :D

jaz ne vem, če bi današnje sanje definirala kot zelo posebne so bile pa kar pestre ...
prvega dela se ne spomnim dobro. Nekaj z rdečo barvo, ali sem bila jaz ali nekdo drug v rdeče oblečena, ne vem. nekdo je bil z mano tam pri neki hiši. Pa nekaj z neko hrano. potem nek vrt z bazenom  ??? pa čudni ljudje okrog.  pa neke hale, kaj sem tam iskala se mi sanja ne. nekje v mestu je moralo to bit. vglavnem, tam nekje pri bazenu sem se skregala z eno kolegico, ker se ji je nekam mudilo. potem sem šla po neki poti gor k eni veliki hiši. spodaj srečala menda eno astrologinjo, ki mi je rekla če upam v hišo strahov. Pride brat od nekod cel nasmejan in se začne neki zafrkavat, ka ne upam. ;D Dobro, gremo poskusit. Po nekih temnih stopnicah gor pa po toboganu dol pa ovinki pa hitrost, zabavno po svoje po drugi strani strašljivo. :twisted: Spodaj dobim pa potem za nagrado za pogum gel za tuširanje z vonjem po kavi :o
potem vidim astrologinjo potiskat pred sabo voziček poln plišastih igrač. grem za njo. potem je bilo pa nekaj z ropanjem banke in bežanjem in ograjami in vrtljivimi vratci :D

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Haha Sašo, grozni so. Tisti tipi, ki pa lovijo mene, imajo večinoma temne lase in rjave oči. Sem se že spraševala, če so vsi tipi v sanjanju takšni  :mrgreen:. Ali pa eni starci, suhi, s črnimi klobuki.

Tudi jaz sem sanjala hišo z bazenom :o. V bazenu smo se vozili z napihljivimi čolni  :mrgreen:. To je bilo pri nekomu doma, sicer pa je bilo zraven več ljudi. Kot nekakšen žur. Zadnje čase veliko sanjam žure  :mrgreen:. Sem se že začela spraševati kaj je s tem. Mogoče bi morala jih malo izživet  :twisted:. Potem se mi je pa še sanjalo, da sem hodila z nekim tipom, ki so ga ubili. Jaz nisem vedela, da je mrtev in sem bila v njegovi hiši in sem oblekla njegove hlače in čakala da pride  :mrgreen:. To se je ponavljalo več dni, ker mi je bilo normalno, da ga pač toliko časa ni. Potem pa sem izvedela, da so ga ubili. Takrat sem bila že novinarka na neki politični večerji :D. Malo zblojene sanje. Drugače pa sem imela zvečer občutek, da bi lahko lucidno sanjala, spet sem imela tisto energijo v želodcu. Pa dolgo nisem mogla zaspat.

Zaspanka pošljem tete, če jih še srečam  :thumbsup:. So se mi kasneje pojavljale v sanjah še v drugačnih zgodbah. Včasih so bile skupina, včasih pa samo po ena. Ampak vedno so me nekaj učile in tudi kadar je bila samo ena, sem po enem času poštekala, da je ena od njih. Se je pa dostikrat zamaskirala - preoblekla, imela drugačne lase,... kadar je bila samo ena.

Kaj se je pa tebi sanjalo Sašo :)?

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
... hehe Sašo, si kaj posebnega sanjal? :D

A veš, da sem res... :mrgreen:

En del (za tega vem, da so bile sanje) je bil kot začetek konca sveta:

... S skupino ljudi smo na hribu, mesto nekaj kilometrov naprej in nekoliko na levo. Ena od deklet pokaže oblak na naši desni - izrazito visok in neobičajne oblike, kakršni se zadnje čase pogosto pojavljajo v RL. Dobim neprijeten občutek, da tole ni čisto navaden oblak in hitro se izkaže, da imam prav - nad mesto se zgrnejo težki, črni oblaki, iz katerih prihajajo nekakšni tornadi (po obliki niso prav tornadi, ampak bolj rotirajoče cevi), ki v trenutku povzročijo kaos in razdejanje - eksplozije, mesto v plamenih,... :P Pomislim, da vse skupaj izgleda kot v kakšnem znanstveno-fantastičnem filmu. Skozi glavo mi šine misel, ki jo občutim s celim telesom - mešanica strahu (no, bolj nekakšne napetosti), pričakovanja in nekakšne gotovosti, da od zdaj naprej nič več ne bo, kot je bilo. Nekoliko podobno, kot pred kakšnim izpitom, na katerega si (dobro) pripravljen. ... ;D

Drugi del mi pa po pravici povedano (še) ni čisto jasen, ker česa podobnega še nisem doživel:

... Sredi noči se zbudim, ker se mi nekaj dotakne obraza. Ko odprem oči, vidim, da iz stropa tik nad mano visi ogromen pajek (kosmat, velik kot odbojkarska žoga), ki mi popolnoma prekriva obraz in se me rahlo dotika z nogami in tipalkami. :P Prizor me šokira; ko odskočim iz postelje, pajka odbije in odnese na zaveso kake pol metra proč. Hitro spustim ruleto in zaprem balkonska vrata, ki vodijo na teraso, da ne bi ušel - občutek imam, da ne sme ven. ??? Ulovim ga med ruleto in šipo; pograbim baterijo in si ga poskušam ogledat, a nikakor ne pridem tako zraven, da bi ga videl - prvič, med šipo in ruleto je precej malo prostora in drugič, kadar posvetim proti njemu, on pobegne na drugo stran (slišim stopicanje po steklu in ruleti). Nekaj minut svetim levo-desno, poslušam stopicanje in se čudim, kaj za vraga se dogaja, potem pa stopicanje naenkrat utihne. Previdno odprem vrata in ugotovim, da sem ruleto spustil 10 cm premalo - zadeva je očitno pobegnila na teraso. Slišim ga, ko šiba čez s polivinilom prekrit kavč, ki stoji na terasi, potem vse utihne.

Glede na to, da sem že dal čez precej lažnih prebujenj, sem mislil, da je to to, ampak - bil sem popolnoma buden. :o ??? Sem sicer dvignil ruleto in še nekaj časa svetil ven, ampak mi je ušel... :P

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Zanimivo... Tudi jaz se od nocoj spomnim nizkega objekta, v katerem sem s skupino ljudi. Bazena se ne spomnim, ker sem bil v tem delu ves čas noter; lahko, da je šlo za žur ali pa za nekakšno delavnico ali predavanje. ??? Sedeli smo za veliko mizo v kuhinji(?), par metrov naprej in nekoliko proti desni ogromen LCD TV. Nekaj okrog enih živali - mama je mladičke na papirju prinesla in odložila na fotelj, nekdo pa je predlagal, naj jih odnesem pred TV, da bo tako TV kriv. ??? :mrgreen:

Danes je bila res čudna noč... ??? Še moja draga je zjutraj rekla, da ciklanje po FA-jih ni najbolj zabavno... :P :mrgreen:

Aja! Pa tole je bila ena od prvih objav, ki sem jih danes prebral na LD4All (prispevek od uporabnika artfreak; spodnji je moj...) :mrgreen:

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
 :o to pa je gigantski pajek ... Pa še lovil si ga. Jaz ne vem če ne bi od šoka kar strmela pa bi še lažje ušel. Pa zares si bil zbujen ali mogoče tako napol na začetku potem pa čisto?
Čudna izkušnja vsekakor. Kaj veš kakšne vse čudne sanje te čakajo zdaj, če si imel v tistih prvih občutek, da ne bo več tako kot je bilo ...  :twisted:

Sama sem drugače tudi nekako težko zaspala. Tanja kaj pa veš, mogoče sva bili pa na isti bazen žurki ... Spomnim se, da so ljudje pili nek šampanjec in podobno. Čudna naključja  :D

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
... Pa zares si bil zbujen ali mogoče tako napol na začetku potem pa čisto?
Čudna izkušnja vsekakor. Kaj veš kakšne vse čudne sanje te čakajo zdaj, če si imel v tistih prvih občutek, da ne bo več tako kot je bilo ...  :twisted:

Najprej sem čisto spal, potem sem bil pa čisto zbujen. :mrgreen: Res, zna biti še precej pestro, čeprav je bil tale pajek čisto na začetku noči. Bomo videli, kaj (se) bo dogajalo naprej...

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Sama sem drugače tudi nekako težko zaspala. Tanja kaj pa veš, mogoče sva bili pa na isti bazen žurki ... Spomnim se, da so ljudje pili nek šampanjec in podobno. Čudna naključja  :D

Ja, čudna naklučja  :mrgreen:. Zdaj sva že drugič v isti noči sanjale podobna okolja. Zadnjič tisti temen prostor, zdaj pa to. Zanimivo.

Zanimivo... Tudi jaz se od nocoj spomnim nizkega objekta, v katerem sem s skupino ljudi. Bazena se ne spomnim, ker sem bil v tem delu ves čas noter; lahko, da je šlo za žur ali pa za nekakšno delavnico ali predavanje. ??? Sedeli smo za veliko mizo v kuhinji(?), par metrov naprej in nekoliko proti desni ogromen LCD TV. Nekaj okrog enih živali - mama je mladičke na papirju prinesla in odložila na fotelj, nekdo pa je predlagal, naj jih odnesem pred TV, da bo tako TV kriv. ??? :mrgreen:

Mogoče smo pa imeli delavnico ponoči  8). Sicer pa Sašo jaz pred vsako delavnico sanjam delavnico  :mrgreen:. Če greš na kakšno, se mogoče sanje nanašajo na to.

... S skupino ljudi smo na hribu, mesto nekaj kilometrov naprej in nekoliko na levo. Ena od deklet pokaže oblak na naši desni - izrazito visok in neobičajne oblike, kakršni se zadnje čase pogosto pojavljajo v RL. Dobim neprijeten občutek, da tole ni čisto navaden oblak in hitro se izkaže, da imam prav - nad mesto se zgrnejo težki, črni oblaki, iz katerih prihajajo nekakšni tornadi (po obliki niso prav tornadi, ampak bolj rotirajoče cevi), ki v trenutku povzročijo kaos in razdejanje - eksplozije, mesto v plamenih,... :P Pomislim, da vse skupaj izgleda kot v kakšnem znanstveno-fantastičnem filmu. Skozi glavo mi šine misel, ki jo občutim s celim telesom - mešanica strahu (no, bolj nekakšne napetosti), pričakovanja in nekakšne gotovosti, da od zdaj naprej nič več ne bo, kot je bilo. Nekoliko podobno, kot pred kakšnim izpitom, na katerega si (dobro) pripravljen. ... ;D

Jaz sem enkrat sanjala, da so bombandirala mesto v katerem smo živeli. Jaz in še dva "čarovnika" smo tekli na nek hrib. Tam je bilo polno še drugih nam podobnih in prvič sem bila na takšnem srečanju. Bolj proti vrhu hriba sem šla, bolj so bili močni in izkušeni. Na tem hribu pa je bilo zanimivo to, da smo se vsi telepatsko sporazumevali in brali en drugega. Vsi so se mi zdeli isti kot sem jaz in prvič sem bila resnično med "svojimi" ljudmi. To se mi je sanjalo, ko sem začela hodit na delavnice in bil je isti občutek, da nikoli več ne bo kot je bilo, ali kot pred kakim izpitom. No, občutek je bil kar pravi  :twisted:.


Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Mogoče smo pa imeli delavnico ponoči  8). Sicer pa Sašo jaz pred vsako delavnico sanjam delavnico  :mrgreen:. Če greš na kakšno, se mogoče sanje nanašajo na to.

A veš, da zaenkrat (ta mesec) pa nobene ne planiram. ??? Kaj veš, marbit se pa že na naslednjo pripravljam... :mrgreen:

Jaz sem enkrat sanjala, da so bombandirala mesto v katerem smo živeli. Jaz in še dva "čarovnika" smo tekli na nek hrib. Tam je bilo polno še drugih nam podobnih in prvič sem bila na takšnem srečanju. Bolj proti vrhu hriba sem šla, bolj so bili močni in izkušeni. Na tem hribu pa je bilo zanimivo to, da smo se vsi telepatsko sporazumevali in brali en drugega. Vsi so se mi zdeli isti kot sem jaz in prvič sem bila resnično med "svojimi" ljudmi. To se mi je sanjalo, ko sem začela hodit na delavnice in bil je isti občutek, da nikoli več ne bo kot je bilo, ali kot pred kakim izpitom. No, občutek je bil kar pravi  :twisted:.

Hehe... ;D Zanimive sanje in smiselna razlaga... Ja, pri meni se ene stvari v RL že toliko časa pacajo, da zdaj bi bil pa reeeeesssss že čas, da se končno premaknejo. :mrgreen:

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #53 on: 01 September 2012, 20:26:27 »
No, da še malo tole temo načnemo nazaj :D Sicer ni povezano z risanje pa vendar  :mrgreen:
Kot sem že pisala, imam take prebliske sanjske pogosto zadnje čase. Prav mega intenzivno so ratali. Besede me asocirajo na sanje itd.
No in danes sem se v takem blisku sanjskega spomina spomnila na sanjske zemljevide. V enih sanjah sem namreč sanjala zemljevid sveta. Izredno natančen, kot da bi pogledal pravo RL karto. Samo da ni bila karta našega sveta. Čisto drugačni kontinenti in postavitve gorovij itd.
Narisat ga sicer ne morem. Je pa zanimivo. Taka karta. Nekako sem s pomočjo tiste karte potem potovala po svetu. Do nekega ognjenika prišla in tako dalje. Pa še enih drugih sanj se spomnim kjer sem tudi zemljevide sanjala. Nekaj v zvezi s severnimi deželami :)

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #54 on: 03 September 2012, 18:28:28 »
Zaspanka, super! :thumbsup: Če ti uspe, poskušaj po teh sanjah, po tem zemljevidu vsaj skicirat, kolikor se spomniš. Če drugega ne, vsaj okvir - verjetno gorovja, reke, puščava itd. Na sanjske flashback-e se pa kar navadi... :twisted: ;)

Offline zaspanka

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 110
  • Gender: Female
  • ...
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #55 on: 04 September 2012, 10:56:21 »
hjao :D ok, bom poskusla, če bo šlo pa kolikor bo šlo. Tako res okvirno česar se spomnim. Na flashe se pa navajam ...  :thumbsup: znajo bit zanimivi. sploh ko vrže ven kako tako čudno informacijo oz sliko zemljevida iz sanj. ni to slabo sploh :D

Offline Svarun

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Zivijo. Sem prvic tukaj. Rad bi nekaj vprasal glede tega mesta in karte. Ne vem ali sem prav razumel sploh vse skup, ampak, zakaj izhajate iz predpostavke, da boste vsi sanjali isto mesto?

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Zivijo. Sem prvic tukaj. Rad bi nekaj vprasal glede tega mesta in karte. Ne vem ali sem prav razumel sploh vse skup, ampak, zakaj izhajate iz predpostavke, da boste vsi sanjali isto mesto?

Pozdravljen, Svarun in dobrodošel na forumu. :thumbsup:

Pravzaprav ne gre toliko za to, da vsi sanjamo isto mesto (kot sem zapisal že nekje na začetku te teme, objektov, krajev itd. ne vidimo isto, ker delujemo skozi različne interpretativne modele, imamo različne izkušnje in podobno), sanjamo pa iste (arhetipske) elemente - recimo mesto (kot celoto), šolo, cerkev, veleblagovnico, morje, vas, gore, gozdove,...

Kot si lahko razbral iz same debate, se izkaže, da osnovna predpostavka drži - vsi sanjamo iste kraje (na primer cerkvico, veleblagovnico, šolo), ki pa jih zaznavamo različno. In te lokacije so (približno) isto pozicionirane (to pomeni, da je recimo dom pri vseh na sredni karte, mesto zgoraj (nad domom), morje spodaj itd).

Nekaj dodatnih informacij o kartografiji sanj lahko najdeš v temi Cartography of Dreams (v angleščini) in v temi DreamHackers (slovenski prevod). Če imaš še kakšno vprašanje, pa kar pogumno. :)

Offline tanja

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 166
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #58 on: 24 November 2013, 22:12:38 »
Čau vsi :)!

Zadnje čase se v sanjah vedno znova vračam na neko tržnico, ki je v podhodu, pa me zanima, če je kdo od vas že kdaj bil tam. Tam je zelo veliko kafičev in restavracij. Tudi trgovine so. Vedno grem jest v lokal, kjer prodajajo hrano za s sabo, fast food varianta. Imajo vitrino z zelenjavo, juhami in drugimi jedmi na žlico. Lahko naročiš za domov, imajo pa tudi nekaj mizic in stolov, da lahko ješ tam. V tem podhodu je tudi trgovinica z eko hrano, ampak pri njih je hrana zeeelooo draga. Imajo pa dobre slaščice :). Lokali so večinoma manjši in imajo nekaj stolov in miz tudi zunaj. Zaenkrat sem vedno prišla v podhod, mislim da z juga ali jugo-vhoda. Lokal, kjer ponavadi kupim hrano je na desni. Na desno vodi tudi še en hodnik, poti v levo pa nisem opazila. Problem je, ker se tam še nikoli nisem ozavestila in si nobene stvari nisem podrobneje ogledala.

Offline Saso

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1453
Re: Kartografija sanj kot "bližnjica" za prečkanje Prvih vrat sanjanja
« Reply #59 on: 25 November 2013, 17:00:40 »
Ojla, Tanja! :)

Zveni mi sicer znano, ampak se ne morem čisto opredelit, če gre mogoče za "tržnico" v nakupovalnem centru. :-\ A se mogoče kaj spomniš, kako izgleda pot do tega podhoda? Recimo, od kod prideš, kaj je okrog vhoda,...?